top of page
Vuudh_New Catalog 2018_Phuquoc.jpg

PHU QUOC - Pepř a Levandule

Pepř sklízený na ostrově Phu Quoc ve Vietnamu. Pepř Phu Quoc je známý svou štiplavostí a silnou vůní. Zemědělci nepoužívají chemická hnojiva, ale organická hnojiva a sušené papriky. Spojení tohoto slavného pepře a levandule Vás naprosto dostane svojí smyslností.

 

Intenzivní léto se stává únosným, když jemný vánek pomáhá zamezit pocení způsobené lokálními paprikami, které se přidávají do každého pokrumu během oběda. Voňavé a hřející papriky Phu Quoc patří mězi místní tajný způsob, jak se vypořádat s letními vedry v ráji tropického ostrova.

Vuudh_New Catalog 2018_Prague.jpg

PRAGUE - Růže

Extrakt z 2 nejcennějších červených růží, které mají sladkou a svěží vůní - Rosa Damascena a Rosa Indica. 

Výhody: vyvolává pozitivní myšlenky, uvolnění a pocity radosti. Olej z červené růži zvyšuje sebedůvěru, sebevědomí a duševní sílu.

 

Ráno strávené v Růžové zahradě na Petříně, kde se nachází přes 8 000 druhů růží. Výrazná vůně různých druhů růží od sladké, osvěžující až po hluboké a dramatické. Různorodost a rozmanitost vzhledu, vůní každé růže mě nepřestávájí ohromovat a mást mojí mysl.

Bangkok - Siamský jasmín

Siamský jasmín - je vyráběný ze Siamského Jasmínu, který je sklízen přímo ze stromu pouze 2 hodiny v noci, kdy produkuje 4x více esenciálního oleje a do 48 hodin se musí zpracovat.

Účinky: antidepresivum, relaxační a pozdvihující, uvolňuje od stresu jak fyzicky tak psychicky.

 

Procházím se uvnitř chrámu, spatřím černo-bílé fotografie, hry světel s nimiž je architektura bezprostředně spjata. Sladká vůně jasmínu vyházející ze složitých girland naplňuje tropický vzduch. Cítím upřímnou čistotu - vůni jasmínu. 

 

Beijing - Lotosový květ

Lotosový květ - Účinky: Balancuje tělo a mysl, působí jako sedativum a má uklidňující efekt.

Ylang Ylang - olej extraktovaný z čerstvých květin. Účinky: Potlačuje bolest a deprese, pomáhá na nespavost

Během horkého letního odpoledne jsem uvízl pod stínem vrby uvnitř zahrady letního paláce. Chladný vítr nesl vůní bílého lotusu kvetoucího majestátně uprostřed smaragdového jezera. Tato překrásná atmosféra zachvěla všemi mými smysly. Bílý lotus symbolizuje čistotu a osvícení, o které bychom měli všichni usilovat.

Chiang Mai - Himalajská magnólie

Michelia alba - Účinky: Klid a relaxace, eliminuje stres

Ylang Ylang - Esenciální olej vybraný z nejlepších květin. Účinky: Potlačuje deprese a bolest, nervové sedativum a dobré na nespavost

 

Klasický milostní příběh ze severu, kde mužský nápadník nalézá svojí pravou lásku tím, že následuje vůni květů magnólie, které zdobí její dlouhé rovné vlasy. Tento příběh mě přiměl rozhlídnout se po krásné dívce pokaždé, když navštívím město Chiangma  a cítím květy magnólie.

Mumbai - Měsíční růže

Měsíční růže - Esenciální olej z Indické růže se sklízí brzy ráno a poté prochází okamžitě destilačním procesem pro získaní nejlepšího esenciálního oleje z růží.

Účinky: nervová úleva a problémy se stresem

Hřebíček  - Účinky: dobré na vyčistění dýchacího ústrojí

 

Při brzké procházce před večeří ke mne přistoupilo malé děvčátko s hrstí plnou aromatický růžových girland. Vůně byla tak intenzivní a dokonale odpovídala kráse „Královského Náhrdelníku“, osvětleného pobřežím Bombaje. 

Shanghai - Pomeranč & Jasmín

Sladká pomerančová silice - sladký pomeranč získávaný z kůry zralých pomerančů. Účinky: antidepresivum, pomáhá s trávením

Jasmín - Účinky: antidepresivum, relaxační a pozdvihující, ulevuje od stresu

 

Obdivuji historické budovy v části Bund při procházce po večeři. Vzpomínám na vůni pomerančových směsí s jasmínem kvetoucím v noci, který uniká ze soukromé zahrady. Tato dokonalá rovnováha sladké a osvěžující vůně mi připomíná jedinečnou rovnováhu evropské a čínské kultury v jedinečné části Bund.

Singapore - Santalové dřevo a kvetoucí pomeranč

 

Santálové dřevo - Esenciální olej vyráběný destilací vody nebo páry z kořenů.
Účinky: Antidepresivum, lék proti nadýmání, vytváří pocit míru a harmonie.

Pomerančový květ - Esenciální olej získávaný z čerstvých květů pomerančů. Účinky: osvěžující, stimulační efekt, potlačuje bolest a nervové vypětí.

 

Při chůzi mezi barevnými koloniálními budovami Čínské čtvrti a naslouchaní obchodníků dohadujících se se svými zákazníky, jsem ucítil teple sladkou vůni pomerančových květu, která se mísila s aromatickým santalovým dřevem pocházejícího s tradičního bylinného obchodu. Tato dokonalá směs symbolizuje harmonické prolínaní kultur na tomto malém ostrově.

Tokyo - Yuzu a Wao-Sao-Long

Yuzu - esenciálné olej z citrusového plodu podobného mandarince. Účinky: uklidněním organizmu a zkoncentrováním mysli. 

Wan-Sao-Long je tradiční starověká bylinka. Je oceňována pro své vlastnosti. Ŕíká se , že vyroste jen na zahradách dobrých lidí. Účinky : antiseptické účinky, vynikající na kožní infekce a řezné rany. Uvolňuje napětí.

Zářivé světla a nepřetržitý proud energie jsou typické pro noční Tokio. Když jsem kráčel v malé boční uličce, ucítil jsem úžasnou citrusovou vůni z čerstvého Yuzu, která se vznášela z nedalekých poulilčních stánků s ovocem. Nedokázal jsem odolat a tak jsem si jich několik koupil do hotelu. Jejich překrásná vůně mi pomohla od stresu a napětí.

 

Phuket - Citrónová tráva a Levandule

 

Citronová Tráva Esenciální olej získávaný parní destilací z čerstvých a lehce usušených listů.

Účinky:Povznáší a ulevuje od stresu, pomáhá k úlevě od nervového vyčerpání

Levandule - Esenciální olej  vyráběný z levandulových lístků

Účinky - Antidepresivum, úleva od nervového napětí a stresu

Při cestě dolů po úzké stezce, která vedla k útesu, s výhledem na Andamanské moře se naše džíny otíraly o citrónovou trávu a uvolnily citrusovou vůni, která se spojila s mojí levandulovou kolínskou a vytvořila tak jedinečnou aromatickou vůni. Držíme se za ruce a díváme se na dramatický západ slunce z „Perly Orientu“. 

bottom of page